Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н,
м. Заставна, вул. Самоврядування, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 237 гостей та 0 користувачів

Пенсійна консультація

ПРО ПЕРЕРАХУНКИ ПЕНСІЙ З 1 ЖОВТНЯ

pensiinyi fond 5.10.2022З 1 жовтня на виконання рішення Уряду провели перерахунок пенсій особам, які досягли 70-річного віку. Пенсіонерам встановили щомісячні компенсаційні виплати до пенсій в розмірі до 300 грн.

Також особам, які досягли 70-річного віку і старшим, збільшили мінімальні розміри пенсійних виплат, залежно від їхнього стажу, а саме:

— за наявності стажу тривалістю 30 років у жінок та 35 років у чоловіків розмір пенсійної виплати не може бути меншим 3000 грн;

— за наявності стажу меншої тривалості, ніж 30 років у жінок та 35 років у чоловіків, розмір гарантованої пенсійної виплати обчислюється пропорційно до цього стажу, виходячи з 3000 грн;

— за наявності стажу 20 років у жінок та 25 років у чоловіків, розмір пенсійної виплати не може бути меншим 2500 грн.

Загалом у Чернівецькій області зазначений перерахунок провели 36 347 особам.

Детальніше ...

КОРИСТУЙТЕСЬ ЕЛЕКТРОННИМИ ПОСЛУГАМИ ВЕБПОРТАЛУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ – ЦЕ ДОСТУПНО Й КОРИСНО ДЛЯ КОЖНОГО

pensiinyi fond 9.09.2022 2Використання електронних послуг вебпорталу Пенсійного фонду України (https://portal.pfu.gov.ua) корисне для всіх вікових категорій населення.  Пенсіонери тут можуть переглядати матеріали своїх пенсійних справ, замовляти та отримувати необхідні документи в електронному форматі, громадяни, які невдовзі досягнуть пенсійного віку – ознайомитись з переліком необхідних документів для призначення пенсії, прорахувати її орієнтовний розмір, подати заяву на автоматичне призначення, а люди, яким ще до пенсії далеко, мають змогу переглядати персональні відомості про суми заробітків, сплачених  внесків та набутого страхового стажу, контролюючи в такий спосіб формування своїх пенсійних перспектив.

 

Підприємці та особи, які забезпечують себе роботою самостійно, на вебпорталі можуть ознайомитись з умовами нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, порядком складання і подання звітності, а також отримати форми бланків, заяв, інших документів, необхідних для взяття на облік тощо.

 

pensiinyi fond 9.09.2022 1

Детальніше ...

ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ПЕНСІЄЮ МОЖНА НЕЗАЛЕЖНО ВІД МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ЧИ РЕЄСТРАЦІЇ

pensiinyi fond 7.09.2022 1Вирішити питання пенсійного забезпечення можна незалежно від свого місця реєстрації та перебування на пенсійному обліку. Територіальні органи Пенсійного фонду України здійснюють прийом та обслуговування осіб, які звертаються до сервісних центрів, та надають широкий спектр послуг мешканцям всієї території України.

Громадяни, незалежно від задекларованого або зареєстрованого місця проживання на території України, можуть звертатися до будь-якого найближчого сервісного центру з питань свого пенсійного забезпечення, а також подати заяву про призначення, перерахунок та виплату пенсії, отримати інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, тощо.

Чимало послуг можна отримати також в електронному вигляді, так як переважна більшість з них доступна на вебпорталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua) з використанням кваліфікованого електронного підпису або електронної системи BankID, чи Дія.Підпис.

Детальніше ...

АВТОМАТИЧНЕ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ

pensiinyi fond 2.09.2022 1Щоб скористатися послугою автоматичного призначення пенсії, необхідно увійти на вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису та заповнити відповідну анкету-заяву.

 

Це можна зробити незалежно від віку, навіть якщо до пенсії ще багато років. Коли настане час, пенсію призначать автоматично. Адже інформація щодо сплати страхових внесків (відомостей про стаж та зарплату людини, починаючи з 2000 року) у Пенсійному фонді є, якщо, звичайно, вони офіційно сплачувались. Таким людям пенсію буде призначено автоматично при досягненні пенсійного віку. Додатково звертатися та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду не потрібно.

Детальніше ...

ЗАЯВУ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ МОЖНА ПОДАТИ ЗАЗДАЛЕГІДЬ

pensiinyi fond 2.09.2022 2Пенсія за віком призначається з дня, наступного за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Якщо людина не встигла подати відповідну заяву протягом трьох місяців з дня народження, то пенсія призначатиметься з дня подання такої заяви. До того ж, заяву на призначення пенсії можна подати заздалегідь, але не раніше, ніж за місяць до дня досягнення пенсійного віку.

Заяву на призначення пенсії можна подати в електронному вигляді, тобто дистанційно, зареєструвавшись на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду (http://portal.pfu.gov.ua).

Детальніше ...

Шановні краяни, представники малого і середнього бізнесу, керівники установ та організацій Буковини!

pensiinyi fond 26.07.2022Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області звертається до буковинських підприємців та керівників установ, організацій області аби вони знаходили можливості для сплати внесків, що є запорукою наповнення бюджету, а відтак і своєчасного здійснення пенсійних та соціальних виплат в умовах воєнного стану.

Держава з розумінням поставилась до тих, хто своєю працею творить добробут суспільства, підтримує й зміцнює у складних умовах війни фінансову основу економіки. У зв’язку з дією воєнного стану фізичним особам-підприємцям, які провадять діяльність за спрощеною та загальною системами оподаткування, займаються незалежною професійною діяльністю, а також членам фермерських господарств надане право тимчасово не нараховувати та  не сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Однак, приймаючи рішення щодо використання наданої державою можливості впродовж певного часу не сплачувати єдиний внесок, необхідно пам’ятати, що відповідні періоди роботи не будуть зараховані до страхового стажу для призначення пенсії в майбутньому. Такий крок застосований задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання до продовження діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни. Виявляючи розуміння та підтримку роботодавців, держава сподівається на взаємне розуміння ними потреб суспільства і країни, важливості наповнення бюджету для фінансування Збройних сил України, відбудови зруйнованої інфраструктури, здійснення  соціальних виплат, а також зарахування тим, хто нині трудиться, стажу роботи для реалізації в майбутньому права на гідне пенсійне забезпечення.

Будьмо особливо відповідальними за країну у важких умовах війни, сумлінно працюючи й підтримуючи один одного, і разом переможемо!

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Детальніше ...

Як зручніше отримувати пенсію – через пошту чи через банк

pensiinyi fond 19.06.2022 1Для кожного одержувача пенсії завжди актуальне питання: де отримувати виплату — в банку чи на пошті?

Щороку все більше пенсіонерів обирають фінансове обслуговування банківських установ, яке має багато переваг. Це зручність, оперативність, надійність.

Зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. Маючи банківський пенсійний рахунок, пенсіонер може одержати пенсійну виплату в будь-який зручний для себе час у будь-якому відділенні обраного банку по території всієї України або через мережу банкоматів, послуги яких доступні цілодобово і зазвичай до них немає черг. Гроші можна знімати не лише в банкоматах свого банку.

На відміну від «поштових», «банківські»  гроші після надходження на рахунок перебувають у постійному доступі для отримання. При цьому можна знімати як всю зараховану суму пенсії, так і її частину.

Маючи пластикову картку, за потреби пенсіонер може доручити отримання пенсійних коштів будь-кому з членів родини без оформлення  довіреності, для цього достатньо повідомити отримувачу PIN-код картки. У разі переїзду, від’їзду на лікування або з інших причин не виникає необхідності брати з собою чималу кількість грошових купюр, які можуть загубитися, оскільки на картці всі кошти надійно зберігаються та постійно доступні для отримання через банкомат. Банківською карткою зручно розраховуватись в торговельних та аптечних мережах і здійснювати оплату комунальних платежів без комісійних зборів. А ще при відкритті депозитного рахунку банки зазвичай надають пенсіонерам вищі відсоткові ставки, ніж іншим клієнтам, пропонують послуги, які допомагають заощаджувати. Крім того, власник банківської картки має змогу контролювати витрати і надходження коштів завдяки СМС-повідомленням, які надсилає банк за фактами здійснення таких операцій.

Отож, переваги одержання пенсійних виплат через банки очевидні: це не тільки просто та зручно, а й вигідно всім учасникам фінансового процесу – і банкам, і пенсіонерам.

          Головне – правильно підібрати банк, який пропонує оптимальні для клієнта умови обслуговування.  Для одержання пенсійної виплати через банківську установу необхідно відкрити рахунок в банку і особисто подати відповідну заяву до органу  Пенсійного фонду України, або можливо залишити заяву у відділенні банку, і працівники банку передадуть її до територіального управління Пенсійного фонду. Відкриття і обслуговування пенсійних рахунків – безкоштовне. Заява про виплату пенсії може подаватися до органу Пенсійного фонду України в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису. 

       Пенсіонер має право у будь-який момент відмовитися від послуг одного банку і скористатися послугами іншого. Для цього необхідно подати заяву до відповідного уповноваженого банку чи органу Пенсійного фонду України. Залишки коштів одержувачів перераховуються в інший банк на підставі їх доручень або видаються готівкою.

         Право вибору самого способу отримання виплат також завжди залишається за пенсіонером.

    Звертаємо увагу, що відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231, визначено перелік уповноважених банків, у яких одержувачам пенсій відкриваються поточні рахунки, через які здійснюється їх виплата. На території Чернівецької області можна скористатися послугами наступних банківських установ: АТ «Ощадбанк», АТ “Райффайзен Банк”, АТ КБ “ПРИВАТБАНК”, АТ «Укрексімбанк», АТ АБ “Укргазбанк”, АТ “ПЕРШИЙ УКРАЇНСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ БАНК”, АТ “АЛЬФА-БАНК”, АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «КРЕДОБАНК», АТ «АКЦЕНТ-БАНК», АТ АБ «ПІВДЕННИЙ», АТ «УкрСиббанк», АТ «Ідея Банк», АТ «ПРАВЕКС БАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК», АТ «ОТП Банк», АТ  КБ «АКОРДБАНК».

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Детальніше ...
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека