Тел. (03737) 3-12-91, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н,
м. Заставна, вул. Самоврядування, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 279 гостей та 0 користувачів

Безоплатна правнича допомога

Пам’ятка щодо безпечної експлуатації пересувних та стаціонарних генераторів

      Фахівці Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно – Західного міжрегіонального управління Держпраці розробили для користувачів, котрі експлуатують у роботі, або ж побуті електрогенератори, відповідну пам’ятку.       Загалом при використанні генераторних приладів поєднуються два основні види небезпеки: джерело електроенергії та горючі речовини. Тому користувачам потрібно…

Діти-свідки домашнього насильства автоматично вважаються постраждалими: як отримати допомогу

      Дитина вважається постраждалою від домашнього насильства, навіть тоді, коли є лише його свідком. Юристи системи безоплатної правничої допомоги розповідають, як діяти в такій ситуації і чому важливо звернутися по допомогу.      Перебування в домі, де відбувається домашнє насильство, може мати для дитини значні негативні психологічні наслідки.…

Податкова знижка на навчання: хто може отримати та за які витрати

     Українці можуть повернути частину витрат на навчання – у вигляді податкової знижки. Зробити це можна раз на рік і виключно в наступному році після оплати навчання. Тобто щоб отримати податкову знижку за витрати у 2023 році, подати документи потрібно до кінця 2024 року.      Що таке податкова…

Оформити невитребувану земельну частку (пай) тепер можна до 2028 року

     Раніше Закон визначив термін до 1 січня 2025 року. Однак через воєнний стан, окупацію територій держави, виїзд частини населення України за кордон неможливо оформити паї зараз, тому термін продовжили до 1 січня 2028 року.      Що таке невитребувана земельна ділянка     Це земельна частка (пай), на яку…

Особливості стягнення аліментів з військовослужбовця

      Якщо аліменти на дитину стягуються у вигляді частини доходів одного з батьків, то вони стягуються з усіх видів доходу. Це стосується і доходів військовослужбовців — аліменти стягують з усіх видів їх грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавкою за вислугу років, щомісячних надбавок, доплат, винагород,…

Аліменти від держави: кому виплачуються та за яких умов

      Тимчасова державна допомога – це допомога дітям у малозабезпечених родинах, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме.       Коли призначається така допомога       Коли один з батьків: внесений до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з…

Право на тишу: що робити, якщо сусіди шумлять

      Шум від ремонтних робіт, гучна музика або галаслива компанія в сусідів – це може заважати спокійному відпочинку вдома. Якщо це відбувається вночі або вихідні, галасливих сусідів можна притягнути до адміністративної відповідальності. Як та за яких умов це можна зробити, розповідають юристи системи безоплатної правничої допомоги.    …

Вас викликають як свідка кримінального правопорушення: що варто знати

      Кожна людина може стати очевидцем правопорушення або знати факти, які важливі для розгляду справи. Це означає, що кожен може бути викликаний для допиту як свідок та зобов’язаний чесно і правдиво відповідати на всі поставлені запитання. Про те, що треба знати про процедуру допиту свідка, розповідають юристи системи…

Трудова книжка втрачена: як підтвердити стаж роботи

Якщо трудова книжка втрачена або в ній відсутні записи про трудову діяльність, підтвердити, що людина справді працювала можна іншими способами. Як це зробити – розповідає фахівчиня з комунікацій Координаційного центру з надання правничої допомоги Людмила Коврік. Якщо є письмові докази трудової діяльності Підтвердити стаж можуть допомогти такі документи: ● довідки…

Допомога по догляду: що, як і де

Претендувати на виплати мають повнолітні дієздатні члени сім’ї якщо вони: проживають разом з особою, що потребує догляду; доглядають на непрофесійній основі без ведення підприємницької діяльності; мають середньомісячний дохід, менший за прожитковий мінімум (з 2023 року — до 2 589 гривень). Зверніть увагу, що розмір компенсації — це різниця між прожитковим мінімумом на одну особу та її середньомісячним сукупним доходом за попередній квартал. Тобто, в кожному окремому випадку ця сума буде змінюватись. За ким…

Встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території

В умовах війни та у зв’язку з тимчасовою окупацією території України постає питання, як при загибелі особи встановити факт її смерті. Адже до важкої втрати рідним додається ще нелегке завдання: як отримати свідоцтво про смерть, щоб у майбутньому не було проблем з оформленням спадщини. Лікарське свідоцтво про смерть, довідка про перебування тіла в приміщенні патологоанатомічного відділення, протокол огляду тіла — отримані на тимчасово окупованій території, не створює правових наслідків, що надалі є перешкодою реєстрації смерті та…

Порядок звільнення із ЗСУ за станом здоров’я

Військовослужбовець може бути звільнений з військової служби за станом здоров’я або йому може бути надана відпустка за станом здоров’я. Підставою для звільнення за станом здоров’я є висновок (постанова) ВЛК про непридатність до військової служби з вилученням із військового обліку. Законодавство прямо встановлює таку норму: звільнення військовослужбовців, які не підлягали призову на військову службу за станом здоров’я, без стаціонарного обстеження та медичного огляду забороняється. Тому якщо хвору людину призвали…

Уряд ухвалив автоматичне продовження низки соціальних виплат

Кабінет Міністрів України ухвалив автоматичне продовження низки соціальних виплат з 1 січня 2023 року. З 1 січня автоматично продовжені такі соціальні виплати та допомоги: на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; на дітей, хворих на тяжкі захворювання; дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів; особам з інвалідністю з дитинства…

Новий порядок ведення військового обліку

Уряд затвердив новий порядок військового обліку Отже, обліку підлягають: призовники (на підставі посвідчення про приписку до призовної дільниці); військовозобов’язані (на підставі військового квитка або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного); резервісти (на підставі військового квитка). Облік ведуть: центральні і місцеві органи виконавчої влади, інші державні органи; органи місцевого самоврядування; органи військового управління; військові…

Коли немає поряд нотаріуса: хто ще може посвідчити заповіт

Серед багатьох людей поширена думка, що посвідчення заповіту можливе виключно нотаріусом та ніяк інакше. Проте законодавством передбачений вичерпний перелік інших посадових осіб, які можуть виконати таку функцію, адже кожна життєва ситуація вимагає конкретного підходу та розгляду. Посвідчити останню волю спадкодавця уповноважені: головний лікар, його заступник з медичної частини або черговий лікар цієї…

Обмежувальний припис — дієвий важіль допомоги потерпілим від домашнього насильства

Алгоритм дій для потерпілих від домашнього насильства не може буди однаковим для всіх випадків. Знання своїх прав та, зокрема, права на захист, обізнаність у способах захисту, передбачених законодавством — ось те, що може допомогти потерпілим від домашнього насильства розірвати страшне коло болю, зневаги та наруги. Адже притягнення кривдника до відповідальності — це демонстрація йому своєї сили і сили закону. Це важливо робити для того, щоб кривдник не лишався непокараним. Бо безкарність породжує наступні злочини. Про те, як саме діє обмежувальний припис та як діяти постраждалим,…

Спростили порядок оформлення паспортних документів

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, яка запроваджує ряд нововведень для прискорення та полегшення процедури оформлення, отримання та відновлення документів. 28 жовтня Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України», яка передбачає: виготовлені паспорти для їх видачі громадянам можуть пересилатися від одного територіального підрозділу ДМС до іншого на території України чи до закордонних дипломатичних установ; у разі, якщо закордонна дипломатична установа припинила свою роботу, документи можна отримати в іншій закордонній дипломатичній установі,…

Як внутрішньо переміщеним особам подати заявку на отримання тимчасового житла

Для постановки на облік та отримання надалі житла потрібно надати до найближчого Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу) або органу соціального захисту населення таки документи: - заява; - копії документів, що засвідчують особу та підтверджують громадянство України; - копія довідки ВПО про реєстрацію в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених…

Програма «єОселя»

З жовтня 2022 року в Україні стартувала програма «єОселя», згідно якої деякі українці зможуть придбати житло в іпотеку під 3%. Що це за програма Програма «єОселя» – це державна програма доступного кредитування, затверджена Постановою Кабміну № 856 від 2.08.2022 року. Згідно неї, ПрАТ «Укрфінжитло» має забезпечити надання українцям пільгових іпотечних кредитів…

Змінили Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи

Постановою Кабінету Міністрів України змінено Порядок розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи. Зокрема, передбачено можливість подання заяви щодо зміни імені через представника або поштою. Це стосується заяв щодо зміни прізвища у зв’язку з розірванням шлюбу, що не було змінено під час державної реєстрації розірвання шлюбу…

Відповідальність батьків у разі невідвідування дитиною дистанційних занять

Наразі в Україні триває дистанційне навчання, тому варто зрозуміти, чи є відповідальність, якщо дитина не відвідує онлайн-заняття? Отже, статтею 55 Закону України «Про освіту», встановлено, що батьки зобов’язані сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання. Тут необхідно зазначити, що саме на батьків покладений обов’язок забезпечити…

Прийняття спадщини в умовах воєнного стану

Розповідаємо про зміни в процедурі відкриття спадкової справи, нові строки для прийняття спадщини та про порядок видачі свідоцтва про право на спадщину. За загальним правилом для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті або оголошення особи померлою (ст. 1270 Цивільного кодексу України). Однак в умовах воєнного стану є зміни в процедурі відкриття спадкової справи та строках прийняття спадщини. 29 червня…

Порядок виконання рішень щодо стягнення аліментів

Обов'язок зі сплати аліментів не полишає батьків і у воєнний час. Проте на період дії на території України воєнного стану з'явилися певні зміни у стягненні аліментів. Держаним виконавцям вже відновлено доступ до автоматизованої системи виконавчого провадження, таким чином вони можуть безперешкодно здійснювати перерахування коштів стягувачам, що надійшли на рахунки органів…

Пенсійне забезпечення внутрішньо переміщених осіб

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну мільйони українців були змушені покинути свої домівки та змінити місце проживання. Багато з них виїхали за кордон у пошуках притулку під час війни в інших державах. Інша частина переїхала до регіонів України, де нема активних бойових дій. Таких людей вважають внутрішньо переміщеними особами. Серед…

Прaвa тa сoціaльні гaрaнтії членів сім’ї військoвoслужбoвця

Дo членів сім’ї військoвoслужбoвця нaлежaть йoгo (її) дружинa (чoлoвік), їхні діти і бaтьки. Діти є членaми сім’ї незaлежнo від тoгo, чи є це діти будь-кoгo з пoдружжя, спільні aбo усинoвлені, нaрoджені в шлюбі aбo пoзaшлюбні. Членaми сім’ї військовослужбовця може бути визнaнo й інших oсіб за умoв постійного проживання разом із суб’єктoм прaвa нa пільги і ведення з ним спільного гoспoдaрствa. Вимoгa ведення спільного господарства із суб’єктoм права на пільги з oплaти за користування житлом і комунальними пoслугaми застосовується не зaвжди, лише в передбaчених зaкoнoм випaдкaх. Сoціaльні гaрaнтії прaв членів сімей військoвoслужбoвців Відповідно до статті 18 Закону…

ВПО, ЯКІ НЕ ОТРИМАЛИ ДОПОМОГУ ВІД ДЕРЖАВИ, МОЖУТЬ ПОВТОРНО ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ВИПЛАТУ

Внутрішньо переміщені особи, які не отримали допомогу від держави, зможуть повторно подати заявку на виплату. Внутрішньо переміщені особи, які подавали заяви через Дію до 30 квітня, але не отримали допомогу, зможуть додаткового звернутися із заявою до органу соцзахисту населення та отримати виплату. Частина внутрішньо переміщених осіб досі не отримала виплати,…

Відпустка без збереження заробітної плати: що потрібно знати

Законодавством встановлено новий вид відпустки без збереження заробітної плати — відпустка без збереження заробітної плати для працівників, які виїхали за межі території України або набули статус внутрішньо переміщеної особи. Право на такий новий вид відпустки передбачений частиною 4 статті 12 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану"(далі…

ББПД: порядок дій у випадку, коли необхідно оскаржити висновок ВЛК

Перед мобілізацією військовозобов’язаний повинен пройти військово-лікарську комісію, щоб визначити придатність (непридатність) до військової служби за станом здоров’я. Відповідно до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Cилах України, для її проведення  створюються військово-лікарські комісії (ВЛК), штатні та позаштатні (постійні й тимчасові). У консультації пояснюємо порядок дій у випадку, коли необхідно оскаржити висновок ВЛК.   …

ББПД: особливості сплати комунальних послуг у період дії воєнного стану

У зв’язку з військовою агресією російської федерації мільйони громадян України були вимушені покинути свої домівки. Але нарахування плати за комунальні послуги продовжувало здійснюватись. Виникає питання щодо сплати комунальних послуг споживачам у випадках, коли через тимчасову зміну місця проживання споживачі не користувались комунальними послугами та щодо припинення оплати комунальних послуг. Для тих громадян, житло…

Заставнівське ББПД: грошова допомога українцям від міжнародних організацій

Люди, які залишили свої домівки, тікаючи від війни, потребують не лише прихистку, а й їжі, одягу тощо. Щоб задовольнити первинні потреби переселенців багато міжнародних організацій надають грошові допомоги для найвразливіших категорій переміщених осіб. Про перелік міжнародних грошових допомог та порядок їх отримання розповідають юристи Безоплатної правової допомоги. Як oтpимaти дoпoмoгy пo пpoгpaмi грошової допомоги від ЮНICЕФ Cпiльнo?…

Е-Рецепт на антибіотики. Що зміниться для пацієнта

З 1 серпня 2022 року українці отримують електронний рецепт на антибіотик За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, антибіотикорезистентність входить в десятку найбільших загроз для людського здоров’я. Наразі щороку у світі 700 000 людей помирає від хвороб, спричинених бактеріями, стійкими до існуючих препаратів, які мають їх ліквідувати. Центр громадського здоров’я України відзначає, що стійкість…

Знай свої права: кредити. Інформує Заставнівське ББПД

Система надання безоплатної правової допомоги долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії із захисту прав споживачів фінансових послуг «Знай свої права: кредити», яку проводить Національний банк України, та яка триватиме у липні-жовтні 2022 року в усіх регіонах України. Важливим напрямом кампанії стане роз’яснення населенню таких питань: на що звертати увагу під час…

Інформує Заставнівське бюро правової допомоги

Сьогодні, 14 червня, завідувач сектору «Заставнівське бюро правової допомоги» Оксана Павельчук спільно із фахівцями Заставнівського районного сектору № 3 філії Державної установи "Центр пробації" у Чернівецькій області провела онлайн-захід, згідно з графіком проведення правопросвітницьких заходів/виїзних консультувань (офлайн, онлайн). В ході особистої бесіди із суб’єктами пробації насамперед увагу звернули на актуальні…

Співпраця центру пробації та ББПД у Заставні

РОБОТА КОНСУЛЬТАЦІЙНОГО ПУНКТУ 2 травня у службовому кабінеті Чернівецького районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області, відповідно до графіка, продовжив свою роботу консультативний дистанційний пункт доступу до безоплатної правової допомоги. Завідувачкою сектору «Заставнівського бюро правової допомоги» Чернівецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксаною ПАВЕЛЬЧУК…

ББПД про перебіг строку для прийняття спадщини під час воєнного стану

На час воєнного стану зупиняється перебіг строку для прийняття спадщини В умовах воєнних дій людям важко або взагалі неможливо дотримуватися встановлених законодавством строків та вимог до посвідчення важливих документів, зокрема, заповіту. 6 березня прийнято постанову Кабінету Міністрів України №209, якою вносяться до зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. №164 (https://bit.ly/3KyzQ1W), де передбачається: На час воєнного стану зупиняється перебіг строку для прийняття спадщини Посвідчення довіреностей та заповітів, засвідчення справжності підпису на документах здійснюється…

Мобілізація працівників: що повинні знати роботодавці та робітники

Як відбувається отримання повістки про мобілізацію на військову службу на роботі? Чи можна залишитися без роботи, вступивши до війська? Що потрібно, щоб не втратити своє робоче місце? Ситуація Якщо на момент вручення повістки ви працевлаштовані, дотримуйтеся такого алгоритму дій: Крок 1. Подайте до відділу кадрів повістку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про призов або заяву про увільнення від роботи у зв’язку з вибуттям у військову частину. Важливо! На випадок ймовірного незаконного…

Інформує Заставнівське бюро безоплатної правової допомоги

В умовах військового стану права громадян можуть обмежуватися. Зокрема, йдеться про вилучення у певних випадках майна (у тому числі, й транспорту) для оборонних потреб держави. Насамперед зауважимо, що конфіскувати майно у воєнний час можуть лише за чотирьох обов’язкових умов, які регулюють Конституція України, Цивільний Кодекс, а також Закони України “Про правовий режим військового становища” та “Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного або надзвичайного стану”: 1. Відчуження майна приватних осіб може здійснюватися виключно з попереднім або подальшим відшкодуванням його вартості. Безоплатне вилучення стосується лише майна…

Інформує Заставнівське бюро безоплатної правової допомоги

Уряд спростив перетин кордону для людей з інвалідністю і тих, хто їх супроводжує Постанова Кабміну тут: https://bit.ly/3tXVV3i Люди з інвалідністю І та ІІ груп, незалежно від віку, мають право перетинати державний кордон України за наявності одного з таких документів: довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією; або посвідчення, яке підтверджує…

Інформує Заставнівське бюро безоплатної правової допомоги

Кібербулінг –що це таке так як це зупинити Таємничість сучаcного покоління — віртуальна і здебільшого неочевидна для дорослих. Дорослих, які не знаються на дитячих «забавках» в інтернеті, лякає віртуальний світ. Вони не можуть зіставити власний дитячий досвід із досвідом своїх дітей, навчити їх чомусь, бути авторитетом для них у цій…

Інформує Заставнівське бюро безоплатної правової допомоги

Соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям: порядок призначення, строки виплат та необхідні документи Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям призначається і виплачується у грошовій формі. Право на отримання такої допомоги мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму для сім’ї. Малозабезпечена сім’я – це сім’я, яка з…

Інформує Заставнівське бюро безоплатної правової допомоги

Порядок виїзду дитини за кордон Стаття 33 Конституції України зазначає, що кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України. Про юридичні тонкощі поїздки дитини за кордон читайте у чергових консультаціях фахівців Заставнівського бюро правової допомоги Чернівецького місцевого …

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька районна військова адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Чернівецька обласна військова адміністрація
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека